† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
Deci este un fic facut la colaborare cu Madu si sper sa va placa 
Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
Personaje :
Megan Jessica Darkmoon
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
scz am uitat poza  Deci
Megan Jessica Darkmoon
12.6KB
Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
Lestat de Lioncourt
19.9KB
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
si Satan's Night Out
26.2KB
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
si acuma prima parte aaaa si va rog Mumos ink ceva :o3 va rog lasati COMM-URI CA LUMEA:| comentati fikul
Cu multi ani in urma , in familia Darkmoon sau nascut 2 fete , gemene , Megan Jessica Darkmoon si Natalie Agnes Darkmoon dar parintii au considerat ca e mai bine sa se mute in Franta , dar nu cu ambele fete ci doar cu una anume cu Agness astfel lasand’o pe Megan in grija bunicilor . Anii trecusera iar Megan nu era considera chiar “normala” o interesa magia, misterul in biblioteca ei se afla o colectie incredibila de carti despre vampiri , vrajitoare , fantome…anii trecusera iar ea studiase tot mai multe fenomene , disparitii misterioase pana la urma ajunsese la Talamasca – Center for Paranormal Studies London unde era destul de respectata . In ultima vreme vrajitoarele si fantomele nu ii mai starneau atat de mult curiozitatea , un “fenomen” nou o fascina , un cantaret care pretindea a fi vampir , studia pe ascuns si cauta date peste tot , avea ceva raspunsuri dar nu se multumea cu ele .... Intr’o dimineata cand se pregatea sa plece spre Talamasca cineva batuse la usa ...in prag se afla o fata inalta , bruneta cu ochii albastrii cu un aspect destul de “intunecat” Imbracata destul de simplu…parul negru care abia ii trecea de umeri in contrast cu ochii albastri si cu machiajul strident…o faceau sa para destul de matura , dar totodata copilaroasa. Intinse mana si un zambet aproape neobservabil ii aparu in coltul gurii. ‘’Eu sunt Melinda’’ ‘’Megan’’ ramanand aproape nemiscata in pragul usii, privind`o inca cu un semn de intrebare pe fata. ‘’Stiu ca te intrebi ce caut aici…hm, ti`as putea explica inauntru’’ ‘’A…pai, cred ca nu ar fi nici un fel de problema ! Intra ‘’ O pofti sa se aseze pe un fotoliu din livingul aproape imens.Fata se uita in jur, admirand mobila ‘’antica’’ apoi ii facu semn si lui Megan sa se aseze. ‘’deci ?’’ intreba megan ‘’iti pot oferii raspunsurile pe care le cauti ‘’ ‘’ce vrei sa spui prin asta?’’ ‘’ma refer la Lestat ‘’ ‘’ de unde sti ca ma intereseaza Lestat’’spuse Megan pe un ton cam impulsiv fiind uimita ca cineva complet strain stia despre cercetarile ei ‘’multi stiu si prin multi sti prea bine la ce ma refer’’ spunand asta ochii Melindei sclipeau puternic ‘’si ce vrei ?’’ ‘’sa colaboram .......’’ spuse Melinda ‘’cumva imi pui rabdarea la incercare? Ok deci in afara de numele tau nu stiu nimic altceva despre tine si tu deja vrei sa ne asociem ?’’ spuse Megan in timp ce batea cu piciorul in podea ‘’probabil nu intelegi’’ si se ridica de pe fotoliu si incepuse sa se plimbe in jur ‘’ iti stiu planul , stiu ca vrei sa ajungi la Lestat si sa afli cat mai mult despre el si semenii lui , dar prin faptul ca tu esti membra Talamasca iar eu am la cine sa apelez si detin majoritatea raspunsirilor care te intereseaza ‘’
Next o sa pun doar knd o sa am 5 comm-uri si alea k lumea

Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
gigi ))) )))
|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
corryna_2004
Great Fan Th
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 366
|
|
imi place un inceput necomun fata de alte ficuri kre incep cu "era o zi nush de kre si eu ma duceam nush unde si eram cu castile de la mp3 in urechi knd mam izbit de tom de la th sau bill de la th" sau "eram o rockeritza si aveam omik banda rock si numai stiu c..." imi place fikul esti originala tineo tot asa
_______________________________________ LoVe Is A nAmE,sEx Is A gAmE.......................fOrGeT tHe NaMe AnD pLaY tHe GaMe!!
|
|
| pus acum 17 ani |
|
>>SteluTze<<
Moderator
 Din: locul unde visele se ineaca :X
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5695
|
|
2 pagini :> 
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
Buua Mihaa
Administrator
 Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
|
|
[b]frate nush cu ce sa incep.. mio ramas o floricea pe gat:-?
aaa ..pooy pooy..cred ca o sa fe cel mai idiot comm deaici..da oricum..sa incepem..:-?
lestat ii vedeta lestat ii vedeta\:d/\:d/
oricum..mi se par sooper nesi parintzi..sa pleci numai cu un coopchil X_X
idiotzi..
hmmm..yamasha dalea ca a lu tipa aia folo si yuuki:>:>:>
vampiri vampiri vampiri vampiri vampiri vampiri:>:>
place molt de megan..si de melinda.. nush ..melinda mi se pare ff kawaii.=p~
dolcika...si megan la fel:>:>:>
oo ooo megan declaratzi:de unde sty ca ma intere lestat:>:>:>
pooy daka ii asha scumpel..si =p~
hmm..oricum....chiar vreau sa vad cn ii david in fik:-?
n-am niki o idee:-??
menegeru lor:-??
hmm.. :-??
asha..neeext..
_______________________________________
 I LOVE YOU BABULE :-"
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
Danke de comm-uri sper sa o tzinem tot asa :p si acuma NEXT
‘’ * stie cam multe ...dar de unde?* si acuma ? ce urmeaza?’’ ‘’inca nu te’ai convins asa’i ?’’ spuse melinda ‘’....’’ Megan nu raspunse ‘’vino cu mine’’ si se ridica si se indrepta spre usa Megan isi lua telefonul si geanta si incepuse sa fuga pe strada dupa Melinda....aceasta o conduse intr’un vechi bloc ...parea abandonat dar nu era deloc asa.....au urcat pana la etajul 3 si au intrat intr’un apartament ‘’ cine e acolo ?’’ ‘’sunt eu Melinda , am venit cu cineva ‘’ ‘’intrati’’ spuse glasul care se auzea din interior Au intrat in sufrageria mica , si inghesuita ...pe un scaun statea o batranica si citea o carte veche ...cand o vazuse pe Megan se oprise ‘’ Megan Jessica Darkmoon in persoana ‘’ spuse batranica oarecum amuzata ‘’as putea sa va intreb cine sunteti ?’’ spuse Megan in timp ce o cerceta cu privirea ‘’Ivy Mayfair , te cunosc prea bine domnisoara , iti stiu planul iar stra-stra-bunica ta mia fost prietena apropiata ‘’ ‘’nu inteleg despre ce vorbiti’’ spuse Megan incepand sa se panicheze ‘’oo ba da , sti prea bine la ce ma refer iar Melinda aici te poate ajuta enorm’’ spuse batranica Megan se daduse cu cativa pasi inapoi oarecum speriata , Mariana era vampir stia despre ea , despre planul ei , stia ce punea la cale ..... ‘’bine , accept colaborarea ‘’ spuse megan brusc ‘’buna alegere ...acuma ....din cate stiu nu trebuia sa ajungi la Talamasca ?’’ ‘’ba da .....’’ ‘’vin cu tine dar asteapta putin ‘’ intervenii brusc Melinda Fugise intro camera alaturata si luase de acolo o cutie destul de mare de lemn Melinda: asta o sa te intereseze ..... Megan bagase cutia in ghiozdan si pleca dar nu inainte ca Melinda sa ia un mic dosar de pe masa Odata ajunse la Talamasca , paznicul se repezise spre Melinda ‘’e in regula , a venit cu mine las’o sa intre ‘’ spuse Megan Odata ajunse la etaj sau dus direct in biroul lu’ Megan ‘’ok deci asta e tot ce am reusit sa aflu de una singura despre lestat’’ si trantise 2 dosare mari pe masa ‘’deschide cutia care ti’am dato si uitete in dosarul asta’’ si trantise si ea un dosar pe masa Urma cateva minute de liniste in care fiecare studia ce ia dat cealalta ...Megan fusese fascinata de faptul ca Melinda a reusit sa scoata mesajele din melodiile lui Lestat 
|
|
| pus acum 17 ani |
|
~IoAnA~
Bill Kaulitz Fan
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 58
|
|
deci sa intzeleg k nu e un fic q bill si tom???
_______________________________________ Sparkling angel I believed You were my saviour in my time of need. Blinded by faith I couldn't hear All the whispers, the warnings so clear. I see the angels, I'll lead them to your door. There's no escape now, No mercy no more. No remorse cause I still remember The smile when you tore me apart.
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
Da , nu este un fik cu Bill si Tom este doar cu personajele puse iar pe parcurs o sa apara si alte personaje daca vreti cititi daca nu nu 
|
|
| pus acum 17 ani |
|
Al3X@~LeXxa~
Big Fan Tokio Hotel
 Din: CraZzy tOwN
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 882
|
|
e ff interesant
plac molt personajele
ji cum arataji caracteru` etc
povestea pana aq e faina
vampirii is mega tari ji ii adoooor
jidebea ajtept sa vad ce se intampla
_______________________________________ I miss you

|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
numai 1 comm O.O atunci....mai asteptati next .....
|
|
| pus acum 17 ani |
|
† Miss Murder †
Great Fan Th
 Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
|
|
‘’cu adevarat interesant ...imi pare sincer rau pentru atitudinea care am avuto fata de tine la inceput , dar nu in fiecare zi aterizeaza cineva la usa mea spunandu’mi ca stie anumite chestii pe care eu le tin ascunse ‘’ spuse megan ‘’nu e nimik dar probabil si eu am dat de la inceput impresia ca stiu prea multe dar de fapt nu stiam nimic despre lestat adica lucrurile care leai aflat tu eu nu le stiam’’ ii raspunse Melinda ‘’si eu nu stiam lucrurile care le stiai tu ‘’ ‘’deci ? ce urmeaza?’’ ‘’deseara la 11 , mergem la Admiral’s Arms , la 10:30 sa fi in fata blocului ‘’ ‘’bine ‘’ Raspunse Melinda Sau dus fiecare acasa iar la 10:30 erau amadoua in fata , erau imbracate in negru , fuste scrurte , maieuri decoltate si fardate cu negru la ochi , mergeau pe strada iar multe priviri se intorceau dupa ele Ajunse in fata locatie se oprisera si discutasera Megan: daca suntem prinse , iesim cat mai repede de aici ..... Trasera aer in piept…se uitara una la alta oarecum confuze si intrara in cladirea veche… O muzica ciudata, care le dadea fiori pe sira spinarii le izbi cum intrara. Privira speriate in jurul , analizand localul.. ‘’Afara arata altfel…’’spuse Megan intreptandu`se spre o masa mai retrasa ‘’Mda…aparentele inseala. E prima data cand intri aici ?’’replica Melinda ‘’Hm…sa zicem ca da. Dar tu ? Ai mai fost ? ‘’Nu…nu as` fi intrat singura’’ ‘’Toti sunt vampiri ?’’ intreba Megan ‘’Nu chiar. Am impresia ca pe aici vin destui oameni.Hm`…nu vad avantajul in a veni aici.’’ O atmosfera destul de linistata, acompaniata de muzica misterioasa…si de creaturile care le priveau din ce in ce mai insisten pe fete. Oare ar trebui sa le fie frica de vampiri ? Melinda: si ce urmeaza acuma ? Megan: asteptam ....... ‘’buna seara !’’ un barbat aparuse langa masa lor ‘’ as putea sa stiu cine sunt insotitorii vostri ?’’ ‘’aaa...aaaaa.........’’ spuse Megan ‘’Marius ‘’ Replica imediat melinda ‘’marius? Nu cunosc niciun Marius care sa umble pe aici ‘’ spuse barbatul ‘’aaa...poi....tocmai a venit in oras...si.......’’ Spuse megan si se ridica incet de la masa si se indrepta spre usa cu barbatul pe urmele ei si a Melindei Au ajuns afara , nu prea era loc de scapare avand in vedere ca acel barbat isi luase si cativa “prieteni” apoi toti se repezira spre ele , speriata sa aruncat la pamant , dar cineva intervenise si vampirii disparusera , cand se ridica de la pamant Megan constata ca Melinda plecase ‘’nu iti fa griji , nu au luat’o cu ei ....a reusit sa scape’’ spuse un barbat care statea in umbra ‘’cine esti ?’’ spuse Megan speriata ‘’sti prea bine .....’’ ‘’iesi sa te vad ‘’ Barbatul iesise din umbra iar fata ii era luminata doar de felinarul micut ....iar Megan se trezise fata in fata cu Lestat ‘’Pretinzi ca stii atatea despre mine…Si nici macar nu ma recunosti ?’’ ‘’Tu…tu…esti aici…acum…’’ spuse Megan si se ridica speriata in picioare. ‘’Sa nu`mi spui ca te`am speriat…’’ Inainta spre ea cu pasi repezi , apoi o prinse de umeri privind`o in ochi… ‘’Mai bine ai pleca inainte sa se intoarca’’ ‘’Or sa se intoarca ?’’intreba Megan speriata ‘’Probabil…’’ Se desprinse brusc de ea si indeparta, pana cand silueta lui aproape ca nici nu se mai distingea. ‘’Stai ! Unde te pot gasi ?’’ incercand sa`l ajunga din urma… Lestat o privi oarecum amuzat si evita raspunsul… ‘’Talamasca…Mereu am crezut ca sunteti deranjanti si insuportabili…’’ Intr`o fractiune de secunda, Megan ramasese singura pe aleea ingusta uitandu`se nedumerita in jur… Totul debia acum incepuse…
Ta-dam 
|
|
| pus acum 17 ani |
|