Tokio Hotel Romania
Lista Forumurilor Pe Tematici
Tokio Hotel Romania | Inregistrare | Login

POZE TOKIO HOTEL ROMANIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Andreea Miluta la Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Braila
cauta Barbat
30 - 48 ani
Tokio Hotel Romania / * A R H I V A ~ F A N ~ F I C T I O N * / Life Among the Dead [ Damned] Moderat de ★LEeZaChu★, >>SteluTze<<, Elisu
Autor
Mesaj Pagini: 1
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Deci este un fic facut la colaborare cu  Madu
si sper sa va placa       

Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Personaje : 


Megan Jessica Darkmoon


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
scz am uitat poza 
Deci

Megan Jessica Darkmoon

life among the dead damned] scz uitat poza  deci megan jessica darkmoon

12.6KB

Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Melinda Mayfair

life among the dead damned] melinda mayfair

19.4KB


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
David Draiman

life among the dead damned] david draiman

23.9KB


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
David

life among the dead damned] david

27.5KB


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Lestat de Lioncourt

life among the dead damned] lestat lioncourt

19.9KB


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
si

Satan's Night Out

life among the dead damned] satan's night out

26.2KB


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
si acuma prima parte 
aaaa si va rog Mumos ink ceva :o3
va rog lasati COMM-URI CA LUMEA:| comentati fikul



Cu multi ani in urma , in familia Darkmoon sau nascut 2 fete , gemene , Megan Jessica Darkmoon si Natalie Agnes  Darkmoon dar parintii au considerat ca e mai bine sa se mute in Franta , dar nu cu ambele fete ci doar cu una anume cu Agness astfel lasand’o pe Megan in grija bunicilor .
Anii trecusera iar Megan nu era considera chiar “normala” o interesa magia, misterul in biblioteca ei se afla o colectie incredibila de carti despre vampiri , vrajitoare , fantome…anii trecusera iar ea studiase tot mai multe fenomene , disparitii misterioase pana la urma ajunsese la Talamasca – Center for Paranormal Studies London unde era destul de respectata .
In ultima vreme vrajitoarele si fantomele nu ii mai starneau atat de mult curiozitatea , un “fenomen” nou o fascina , un cantaret care pretindea a fi vampir , studia pe ascuns si cauta date peste tot , avea ceva raspunsuri dar nu se multumea cu ele ....
Intr’o dimineata cand se pregatea sa plece spre  Talamasca cineva batuse la usa ...in prag se afla o fata inalta ,   bruneta cu ochii albastrii cu un aspect destul de “intunecat”
Imbracata destul de simplu…parul negru care abia ii trecea de umeri in contrast cu ochii albastri si cu machiajul strident…o faceau sa para destul de matura , dar totodata copilaroasa.
Intinse mana si un zambet aproape neobservabil ii aparu in coltul gurii.
‘’Eu sunt Melinda’’
‘’Megan’’ ramanand aproape nemiscata in pragul usii, privind`o inca cu un semn de intrebare pe fata.
‘’Stiu ca te intrebi ce caut aici…hm, ti`as putea explica inauntru’’
‘’A…pai, cred ca nu ar fi nici un fel de problema ! Intra ‘’
O pofti sa se aseze pe un fotoliu din livingul aproape imens.Fata se uita in jur, admirand mobila ‘’antica’’ apoi ii facu semn si lui Megan sa se aseze.
‘’deci ?’’ intreba megan
‘’iti pot oferii raspunsurile pe care le cauti ‘’
‘’ce vrei sa spui prin asta?’’
‘’ma refer la Lestat ‘’
‘’ de unde sti ca ma intereseaza Lestat’’spuse Megan pe un ton cam impulsiv fiind uimita ca cineva complet strain stia despre cercetarile ei 
‘’multi stiu si prin multi sti prea bine la ce ma refer’’ spunand asta ochii Melindei sclipeau puternic
‘’si ce vrei ?’’
‘’sa colaboram  .......’’ spuse Melinda
‘’cumva imi pui rabdarea la incercare? Ok deci in afara de numele tau nu stiu nimic altceva despre tine si tu deja vrei sa ne asociem ?’’  spuse Megan in timp ce batea cu piciorul in podea 
‘’probabil nu intelegi’’  si se ridica de pe fotoliu si incepuse sa se plimbe in jur ‘’ iti stiu planul , stiu ca vrei sa ajungi la Lestat si sa afli cat mai mult despre el si semenii lui , dar prin faptul ca tu esti membra Talamasca iar eu am la cine sa apelez si detin majoritatea raspunsirilor care te intereseaza ‘’


Next o sa pun doar knd o sa am 5 comm-uri si alea k lumea





Modificat de Devilish Girl Bill's Doll (acum 17 ani)


pus acum 17 ani
   
Freiheit95
Big Fan Tokio Hotel

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 977
deci..e fara th..mie-mi convine..
titlul e interesant..
asha..in continuare sper k agnes sa apara...sau mai bn zis sa apara cat mai qrand
shi pe-aici e shi david draiman emm asha-i k nu t puteai abtzine??
shi lestat..boon...e din ce in ce mai bn
shi mda...chiar seamana q Queen of the Damned..inafara d personaje..
nu cred k david draiman apare in film  
shi melinda..de unde shtie atatea despre megan?? aa?
o spiona??sau c??
shi d unde are raspunsurile??e pr lui lestat..sau ex-girlfiend?
shi sa colaboreze?? qm sa nu..ii dau dreptate lu' megan.nici nu o qnoashte shi sa colaboreze??  

shi totushi..e mica prima parte dar imi place..
nu pot sa zic dekt NEXT


_______________________________________


Its not your hits that I miss
Nor do I miss the way you scream at me
Calling me names putting me down




Muzica...Luminile care palpaie..o voce stinsa care repeta «De ce nu esti aici.. »..
  O fata statea intinsa pe pat.Ochii ii erau rosi , pe fata avea urmele lacrimilor.Nu se misca..privirea atintita spre usa...si innauntrul ei astepta o persoana.
Buzele ei erau crepate, apoi...la un moment dat a strigat cu ultimele ei puteri «Rescue me» .
Pleoapele grele ii acopereau ochii...da ea refuza sa doarma...vroia doar sa vina..sa vina el.
I-a frant inima...i-a spulberat visele...el..Da....ingerul din visele ei, si demonul realitatii care i-a provocat suferinta.
Mintea eiera departe...la el..Ore intregi, zile..tot il astepta...dar el nu mai venea.Ganduri negre puneau stapanire pe ea.Dar...cum ar putea sa vina?El nici macar nu stia de existenta ei...ca un inger il asteapta si plange pentru el.
astepte.
Stiu sentimentele pe care le purta..stiu totul..
Stiu cine era...eram eu.


pus acum 17 ani
   
Maduu`
Membru

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 1
asa gigi)...
vezi ca se poate)))

app
e tare senzatia sa ai doar un post))


_______________________________________
N`am idee ce sa scriu aci:-??
)))

pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
gigi ))))))

pus acum 17 ani
   
jenna
Tom Kaulitz Fan

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 69
imi place.e plin de mister.si de vampiri

eu n'am vazut Queen Of..nu mai stiu cum.Dar ficul mi se pare f interesant si nu are acelasi inceput cum au majoritatea.Lestat nici macar nu apare inca.
titlul e super si se potriveste.eram sigura k o sa gasesti unul adecvat.
Mie una nu imi place Melinda.Da buzna asa in casa oamenilor si le cere sa fie asociati.
F frumos
Bravo!
Astept next


_______________________________________




Toti cautam starea de fericire de lunga durata...uitam sa ne bucuram de simplitatea lucrurilor.Merita oare o viata atat de scurta sa fie traita pe fuga?
Si uneori chiar lucrurile marunte sunt cele care ne fac sa simtim ca traim

pus acum 17 ani
   
jenna
Tom Kaulitz Fan

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 69
si ce tot ii cu Gigi?

_______________________________________




Toti cautam starea de fericire de lunga durata...uitam sa ne bucuram de simplitatea lucrurilor.Merita oare o viata atat de scurta sa fie traita pe fuga?
Si uneori chiar lucrurile marunte sunt cele care ne fac sa simtim ca traim

pus acum 17 ani
   
corryna_2004
Great Fan Th

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 366
imi place un inceput necomun fata de alte ficuri kre incep cu "era o zi nush de kre si eu ma duceam nush unde si eram cu castile de la mp3 in urechi knd mam izbit de tom de la th sau bill de la th" sau "eram o rockeritza si aveam omik banda rock si numai stiu c..."
imi place fikul esti originala tineo tot asa


_______________________________________
LoVe Is A nAmE,sEx Is A gAmE.......................fOrGeT tHe NaMe AnD pLaY tHe GaMe!!

pus acum 17 ani
   
>>SteluTze<<
Moderator

Din: locul unde visele se ineaca :X
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5695
okay okay am trecut si eu pe aici


ficu asta il shtyu ;;-)


ok sa trecem la comm :-"


imi place prima parte...


si curiozitatea fetei de a afla cat mai multe lucruri despre vampiri, vrajitoare, fantome etc.


acum se vor reiintalni cele doua fete neep?


nu stiu ce sa mai zic...


imi place super mult ficu si ideea...


       


datzi`mi next va roooog ;;-);;-)


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
>>SteluTze<<
Moderator

Din: locul unde visele se ineaca :X
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5695
2 pagini :> 

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
[b]frate nush cu ce sa incep.. mio ramas o floricea pe gat:-?

aaa ..pooy pooy..cred ca o sa fe cel mai idiot comm deaici..da oricum..sa incepem..:-?

lestat ii vedeta lestat ii vedeta\:d/\:d/

oricum..mi se par sooper nesi parintzi..sa pleci numai cu un coopchil X_X

idiotzi..

hmmm..yamasha dalea ca a lu tipa aia folo si  yuuki:>:>:>

vampiri vampiri vampiri vampiri vampiri vampiri:>:>

place molt de megan..si de melinda.. nush ..melinda mi se pare ff kawaii.=p~

dolcika...si megan la fel:>:>:>

oo ooo megan declaratzi:de unde sty ca ma intere lestat:>:>:>

pooy daka ii asha scumpel..si =p~

hmm..oricum....chiar vreau sa vad  cn ii david in fik:-?

n-am niki o idee:-??

menegeru lor:-??

hmm..
:-??

asha..neeext..


_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
 
Danke de comm-uri sper sa o tzinem tot asa :p
si acuma NEXT 




‘’ * stie cam multe ...dar de unde?* si acuma ? ce urmeaza?’’
‘’inca nu te’ai convins asa’i ?’’ spuse melinda
‘’....’’ Megan nu raspunse
‘’vino cu mine’’  si se ridica si se indrepta spre usa
Megan isi lua telefonul si geanta si incepuse sa fuga pe strada dupa Melinda....aceasta o conduse intr’un vechi bloc ...parea abandonat dar nu era deloc asa.....au urcat pana la etajul 3 si au intrat intr’un apartament
‘’ cine e acolo ?’’
‘’sunt eu Melinda , am venit cu cineva ‘’
‘’intrati’’ spuse glasul care se auzea din interior
Au intrat in sufrageria mica , si inghesuita ...pe un scaun statea o batranica si citea o carte veche ...cand o vazuse pe Megan se oprise
‘’ Megan Jessica Darkmoon in persoana ‘’ spuse batranica oarecum amuzata
‘’as putea sa va intreb cine sunteti ?’’ spuse Megan in timp ce o cerceta cu privirea
‘’Ivy Mayfair , te cunosc prea bine domnisoara , iti stiu planul iar stra-stra-bunica ta mia fost prietena apropiata ‘’
‘’nu inteleg despre ce vorbiti’’  spuse Megan  incepand sa se panicheze
‘’oo ba da , sti prea bine la ce ma refer iar Melinda aici te poate ajuta enorm’’ spuse batranica 
Megan se daduse cu cativa pasi inapoi oarecum speriata , Mariana era vampir stia despre ea , despre planul ei , stia ce punea la cale .....
‘’bine , accept colaborarea ‘’ spuse megan brusc
‘’buna alegere ...acuma ....din cate stiu nu trebuia sa ajungi la Talamasca ?’’
‘’ba da .....’’
‘’vin cu tine dar asteapta putin ‘’ intervenii brusc Melinda
Fugise intro camera alaturata si luase de acolo o cutie destul de mare de lemn
Melinda: asta o sa te intereseze .....
Megan bagase cutia in ghiozdan si pleca dar nu inainte ca Melinda sa ia un mic dosar de pe masa
Odata ajunse la Talamasca , paznicul se repezise spre Melinda
‘’e in regula , a venit cu mine las’o sa intre ‘’ spuse Megan
Odata ajunse la etaj sau dus direct in biroul lu’ Megan
‘’ok deci asta e tot ce am reusit sa aflu de una singura despre lestat’’ si trantise 2 dosare mari pe masa 
‘’deschide cutia care ti’am dato si uitete in dosarul asta’’  si trantise si ea un dosar pe masa
Urma cateva minute de liniste in care fiecare studia ce ia dat cealalta ...Megan fusese fascinata de faptul ca Melinda a reusit sa scoata mesajele din melodiile lui Lestat
     


pus acum 17 ani
   
~IoAnA~
Bill Kaulitz Fan

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 58
deci sa intzeleg k nu e un fic q bill si tom???

_______________________________________
Sparkling angel I believed
You were my saviour in my time of need.
Blinded by faith I couldn't hear
All the whispers, the warnings so clear.
I see the angels,
I'll lead them to your door.
There's no escape now,
No mercy no more.
No remorse cause I still remember
The smile when you tore me apart.


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
Da , nu este un fik cu Bill si Tom
este doar cu personajele puse iar pe parcurs o sa apara si alte personaje
daca vreti cititi daca nu nu 


pus acum 17 ani
   
Al3X@~LeXxa~
Big Fan Tokio Hotel

Din: CraZzy tOwN
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 882
e ff interesant

plac molt personajele

ji cum arataji caracteru` etc

povestea pana aq e faina

vampirii is mega tari ji ii adoooor

jidebea ajtept sa vad ce se intampla

 


_______________________________________
I miss you


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
numai 1 comm O.O
atunci....mai asteptati next .....


pus acum 17 ani
   
♥_♥ßĺąčķ_Łø√Є♥_♥
:X TH

Din: boulevard of broken dreams
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 2373
next mey nu fi aja de zgarcita     :P


E SoOpEr FiCu


ChIaR DaK Nu E kU Th


moamaaa astea kiar is pasionate de lestat    


mesaje din melodii        


deci nu am ce kommenta k momentat e perfekt><



NeEeeeExT!!!!!!lOooL


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
>>SteluTze<<
Moderator

Din: locul unde visele se ineaca :X
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 5695
super ficu   


scz ca nu am mai dat comm


nu am citit aproape nici un fic   


ce nume tare Talamasca


stra-stra bunicasa?


ce mumie trb sa fie "batranica" :|


vreau nexxt     


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
† Miss Murder †
Great Fan Th

Din: unde soarele rasare pe bani
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 442
‘’cu adevarat interesant ...imi pare sincer rau pentru atitudinea care am avuto fata de tine la inceput , dar nu in fiecare zi aterizeaza cineva la usa mea spunandu’mi ca stie anumite chestii pe care eu le tin ascunse ‘’ spuse megan
‘’nu e nimik dar probabil si eu am dat de la inceput impresia ca stiu prea multe dar de fapt nu stiam nimic despre lestat adica lucrurile care leai aflat tu eu nu le stiam’’ ii raspunse Melinda 
‘’si eu nu stiam lucrurile care le stiai tu ‘’
‘’deci ? ce urmeaza?’’
‘’deseara la 11 , mergem la Admiral’s Arms , la 10:30 sa fi in fata blocului ‘’
‘’bine ‘’ Raspunse Melinda
Sau dus fiecare acasa iar la 10:30 erau amadoua in fata , erau imbracate in negru , fuste scrurte , maieuri decoltate si fardate cu negru la ochi , mergeau pe strada iar multe priviri se intorceau dupa ele
Ajunse in fata locatie se oprisera si discutasera
Megan: daca suntem prinse , iesim cat mai repede de aici .....
Trasera aer in piept…se uitara una la alta oarecum confuze si intrara in cladirea veche…
O muzica ciudata, care le dadea fiori pe sira spinarii le izbi cum intrara.
Privira speriate in jurul , analizand localul..
‘’Afara arata altfel…’’spuse Megan intreptandu`se spre o masa mai retrasa
‘’Mda…aparentele inseala. E prima data cand intri aici ?’’replica Melinda
‘’Hm…sa zicem ca da. Dar tu ? Ai mai fost ?
‘’Nu…nu as` fi intrat singura’’
‘’Toti sunt vampiri ?’’ intreba Megan
‘’Nu chiar. Am impresia ca pe aici vin destui oameni.Hm`…nu vad avantajul in a veni aici.’’
O atmosfera destul de linistata, acompaniata de muzica misterioasa…si de creaturile care le priveau din ce in ce mai insisten pe fete.
Oare ar trebui sa le fie frica de vampiri ?
Melinda: si ce urmeaza acuma ?
Megan: asteptam .......
‘’buna seara !’’ un barbat aparuse langa masa lor ‘’ as putea sa stiu cine sunt insotitorii vostri ?’’
‘’aaa...aaaaa.........’’ spuse Megan
‘’Marius ‘’ Replica imediat melinda
‘’marius? Nu cunosc niciun Marius care sa umble pe aici ‘’ spuse barbatul
‘’aaa...poi....tocmai a venit in oras...si.......’’ Spuse megan si   se ridica incet de la masa si se indrepta spre usa cu barbatul pe urmele ei si a Melindei 
Au ajuns afara , nu prea era loc de  scapare avand in vedere ca acel barbat isi luase si cativa “prieteni”  apoi toti se repezira spre ele , speriata sa aruncat la pamant , dar cineva intervenise si vampirii disparusera , cand se ridica de la pamant Megan constata ca Melinda plecase
‘’nu iti fa griji , nu au luat’o cu ei ....a reusit sa scape’’  spuse un barbat   care statea in umbra
‘’cine esti ?’’ spuse Megan speriata
‘’sti prea bine .....’’
‘’iesi sa te vad ‘’
Barbatul iesise din umbra iar fata ii era luminata doar de felinarul micut ....iar Megan se trezise fata in fata cu Lestat
‘’Pretinzi ca stii atatea despre mine…Si nici macar nu ma recunosti ?’’
‘’Tu…tu…esti aici…acum…’’ spuse Megan si se ridica speriata in picioare.
‘’Sa nu`mi spui ca te`am speriat…’’
Inainta spre ea cu pasi repezi , apoi o prinse de umeri privind`o in ochi…
‘’Mai bine ai pleca inainte sa se intoarca’’
‘’Or sa se intoarca ?’’intreba Megan speriata
‘’Probabil…’’
Se desprinse brusc de ea si indeparta, pana cand silueta lui aproape ca nici nu se mai distingea.
‘’Stai ! Unde te pot gasi ?’’ incercand sa`l ajunga din urma…
Lestat o privi oarecum amuzat si evita raspunsul…
‘’Talamasca…Mereu  am crezut ca sunteti deranjanti si insuportabili…’’
Intr`o fractiune de secunda, Megan ramasese singura pe aleea ingusta uitandu`se nedumerita in jur…
Totul debia acum incepuse…


Ta-dam     


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la