Tokio Hotel Romania
Lista Forumurilor Pe Tematici
Tokio Hotel Romania | Inregistrare | Login

POZE TOKIO HOTEL ROMANIA

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
bruneta_mara pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Ialomita
cauta Barbat
27 - 64 ani
Tokio Hotel Romania / * A N I M E * / The Melancholy of Haruhi Suzumiya Moderat de ★LEeZaChu★, >>SteluTze<<, Elisu
Autor
Mesaj Pagini: 1
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
ahhh ce tare e animeu...    
deci trebe neaparat sal dea si pe A+


_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 18 ani
   
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991




_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 18 ani
   
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991


_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 18 ani
   
Oitza Roz
Vizitator



   

pus acum 18 ani
   
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
asha.....deci..de vreo.. 5 ore ma uit..la animeu asta..si si si si merita vazut



_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 18 ani
   
☆●๋Bill.is.YuMMyYy●๋☆
*Luv*TH*

Din: Whisper no Satou
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 3970
despre ce merge vorba in film?? n__n

_______________________________________

                                               

                                                 芸術は爆発だ

                                                    喝 !!!


pus acum 18 ani
   
Buua Mihaa
Administrator

Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
Story: In prima ei zi de scoala, Haruhi declara sus si tare ca este interesanta doar de extraterestrii, oameni cu puteri telepatice si oameni ce pot calatori in timp. Aparenta ei ciudatenie ii cam sperie pe colegi si prin urmare nu este prea bagata in seama. Singurul care este atras este colegul ei "de banca" Kyon. Usor enervat de felul ei "bossy" de a fi si neputandu-se dezlipi de ea ... va ajunge sa fie carat, literalmente, de Haruhi in fiece aventura, plan nebunesc ... sau orice mica idee ce-i iese din mintea ei.


Trebuie sa incep prin a spune ... ca pentru a comenta tot ce este de comentat as face prea multe spoillere. Si ca sunt usot surprinsa ca inca nu este un post adresat aceste serii ( laund in considerare ca are o groaza de award-uri teeth ... daca este, my bad )
Story-line: Centrat in marea lui parte pe personalitatea puternica, foarte puternica si exacerbat de puternica (laugh) a lui Haruhi ... povestea in sine m-a uimit. Este plina de intorsaturi, de originalitate ( daca vreti ), de filosofia "plictiselii" si a "oare merita aceasta lume sa continue asa cum este"? Multe se intampla si, mai ales, multe zapacesc. Desi, am gasit usor deranjat amalgamul de ... chestii ... si m-am gandit la un moment dat ca poate era cu mult mai haios daca renuntau la ... all that magic bullshit ... si lasau doar za school life sa fie asa cum este. Pentru ca am avut un oarecare soc cand s-a trecut din planul real la cel ... fantastic ... asa brusc si fara echivoc.
Misterul ... reuseste sa fie delicios. De exemplu, episodul cu insula si za mansion ... a fost chiar naucitor. Intrasem atat de bine in intriga, incat am ramas pe deplin uluita de final si rezolvare
Comedia ... este si ea bine plasata. Am ras bine la unele faze si din punctul asta de vedere e enjoyable.
Drama ... well, aici vine randul filosofiei. Care pe cat de grea poate fi ... pe atat de interesanta este. Desi ma cam enerva Haruhi ... si de fapt ma scotea din minti faptul ca nu i se spunea nimic, iar ea continua ... iar Kyon nu-i spunea nimic .. cand eu una cred ca i-ash fi tras o palma si i-ash fi spus tot adevarul, numai ca sa se opreasca din prostia ei  But, yeah ... e o drama originala ca si idee ...

Caractere: Sincer, in afara de Haruhi nici unul nu este bine creionat. Kyon reuseste sa fie doar "cineva" care e mereu contrar ei si are o mutra de totala dezaprobare si pasivitate. Nagato ... e o ciudatica geeky, care are multe de ascuns, dar tot tacuta ramane. Koizumi ... e fad .. nimic special la el. E genul care are si el multe de spus, dar nu mi s-a parut nimic extraordinar nici la el. Iar, Mikuru ... god damn it ... tipul "blondei proaste si tzatzoase" . Plangea mai tot timpul si era ca un cobai uman, nefiind in stare de nimic mai tot timpul. Pana la urma totul se rezuma la Haruhi

Animatie & Soundtrack: Top notch .. amandoua  Desi, de ex la soundtrack ... ma bufnit rasul la un moment dat cand se auzea o melodie din aia grava, gen cor si orchestra, dar oricum au cu ce satisface amandoua.


All in all ... mi-a placut. M-a cam deranjat la bibilica fiind o serie foarte zapacita si total axata doar pe Haruhi si intriga ... Ceea ce nu mi-a placut. Ma asteptam la mai multe, fiind o serie ultra apreciata si atat de laudata ca o gasesti peste tot. Am ramas placut surprinsa de multe, dar eu sunt genul careia ii plac seriile complicate prin multitudinea de caractere diferite si realiste in sine. Nu complicate printr-o singura poveste si un singur caracter major. Din acest punct de vedere am ramas dezamagita. Then again .. e vorba doar de 14 episoade ... so povestea e agitata si rapida si nu prea e timp de anumite dezvoltari.
Anyway's ... eu zic ca merita. It's hyper, it's funny si are o idee captivanta in spate. Go watch it .. it deserves some of it's praises


_______________________________________

I LOVE YOU BABULE :-"


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la