^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
fic nou... bag acu prima parte
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Billye
Great Fan Th Din: city of de darkness
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 540
_______________________________________ Let down your guard And show me your colours Don't fight it anymore Show me you're with me Open your arms I'm not like the others So don't fight it anymore no What will it take for me to make you see I'm not your enemy
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Vuiete puternice. Usile casei se deschid si se trantesc de parka cineva vrea sa
sfasie sufletele ce respire in casa. Alarmele masinilor se pornesc in misterele
lor. Copaci trosnesc si cad la pamant. Acoperisul casei ne este smuls. Iesim
repede din casa si vedem o tornada cum se apropie. Fugim cat ne tin
picoarele. Ne urcam in masina si plecam. Masina gonea cu peste 100 km pe
ora. Dintr-o data in spatele nostru totul este maturat. Ajunsesem acum intr-un
loc unde nimeni nu mai vede nimic.. ajunsesem in capitala tari. Uraganul ce
ne urmarea a plecat pe mare.” Asa incepe povestea unei famili mari. College
in scoala generala, Ramona (Ramy) si Bianca (Byb) afla ca sunt verisoare
dupa ce familile lor s-au vazut la o serbare. Parinti celor doua fete cumpara o
casa mare si se muta toti in ea. Casa din constatnta nu era unica avere a
familiei sau unica casa. Mai aveau o vila in Cisnadie. Fetele erau acum la liceu
in clasa a x-a. iubiti fetelor locuiau si ei in Cisnadie s-au cunoscut intr-o
vacanta de vara. S-au vazut s-au placut si acum se iubesc. Erau in bucuresti.
Tati fetelor au trecut mai intai pe la firma familiei din Bucuresti apoi au pornit
spre Sibiu. “Ne-am oprit la mall ne-am luat mancare cat cuprinde, cateva
haine, rechizite si am umplut portbagajul. Pierdusem o casa destul de
valoroasa… a fost o gaura in bugetul familie. Parinti era inebunitit, investisera
mult in casa aia. Dar pana la urma i-am multumit lui Dumnezeu ca ne-a lasat
vii si o casa din Cisnadie. In urma cu o sapatamana eu m-am despartit de
Deez… in fine asta nu mai conteaza. Byb e fericita cu Clau… se iubesc ca in
prima zi . macar ei. Byb a adormit. Mai bine o invelesc. Mai e ceva pana in
cisnadie. Aproape o ora.”
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Billye
Great Fan Th Din: city of de darkness
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 540
Imi place si vad ca sunt prima care il citesc wow Imi place inceputul e super reusit si vreau nextul!!!!O sa ai o fana no 1
7.7KB
_______________________________________ Let down your guard And show me your colours Don't fight it anymore Show me you're with me Open your arms I'm not like the others So don't fight it anymore no What will it take for me to make you see I'm not your enemy
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
pana aq este supper sa vedem mai incolo nextuuuu!!!
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
si un video ca sa se digere ficu mai bne
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
la mn sa digerat
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
vreau nextt weaaaaa weaaaaaa
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Rama a pus patura pe byb sis a cufundat in perna moale ce ii tinea capul
odihnit si se uita pe fereastra. Incepea sa isi aminteasca tot ce facea ea cu
deez prin locurile pe unde treceau. Cum se jucau ca niste copii sau cum
alergau. Cum se sarutau printre crengutele imiresmate ale bradului. Fiecare
moment petrecut impreuna ramasese ca o caseta in gandul fetei. Mereu
viziona acelasi film: ea cu Deez. In somnul ei Bianca incepe sac ante.toti
bufnira in ras numai byb cu ochii inchisi statea si canta.
R: byb!!!!!!!!!! Numai canta fata mea. Byb nimic.
ea continua sa cante.
R: byyyyyyyyb!!!
B: aaaaaaaaaaaa!!! Uraganuuuuu!!! Si incepu sa planga si sa tipe.
R: stai linistita fato ca nu e nici un uragan. Cantai ca idioata.
B: bine. Noapte buna. Si isi trage patura peste cap. In doua zeci de minute
ajung la vila. “ acum o sa il vad O s ail simt atat de aproape si totutsi atat de
departe. Byb e numai un zambet. De ce nu pot si eu sa radieaz de fericire cum
radiaza ea? Raspunsu e la el. Impreuna cu inima mea. Ramasa captiva in
lanturile iuburii.
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
am bagat next
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
ms ms....oare ce melodie canta? auzi kanta k idioata e tare nexttttttt
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
de fapt e un pic realitate... o buna pirietena ramona a fost cu un boy deez si
si eu cu un boy clau :-"... va bag si next acu :P
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
rams_th
Tom Kaulitz Fan
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 67
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
O sa mor gandindu-ma la impacare.” Mama biancai deschise usa iar fetele
intrara primele. Canapelele, fotolile si mobile erau imbracate in cearcafuri albe
prafuite. Biancai nu ii pasa. Ea zambea. Chipul ramonei era imracat intr-o
patura neagra plina de uferintza. “ insfarsit sSibiu. Cat am asteptata momentul
asta. Sa il iau din nou in brate. Sa ii simt mangaierile. Sa ii simt saruturile,
bratele calde si sa ii aud soaptele gadilunda-mi urechile. Abia astept sa fiu
luminata de scliperea ochilor lui. Nu imi place ce vad. Rama e tristra, deez e
problema. Fata asta il iubeste iar tipu asta nici nu isi da seama. Trebuie sa
stau de vorba cu el. Ce vrea sa faca de fapt?” soneria mobilului biancai
zbarnaia in poseta. Cu un zambet pana la urechi byb raspunse la telefon.
B: alo?
Clau: alo?
B: clauuuu!!! Am ajuns la vila. Tu unde esti?
C: eu sunt acasa. Ajteptam sa te sun. sa iti aud vocea. Noi cand ne vede?
B: cand poti tu… eu am o sapt libera… abia de saptamana viitoare mergem la
sc.
C: e bine…nah maine sau poimane? Sa vad si eu ce teme am si ce program.
B: ok. Mai vb. Te iubesc.
C: ok. Si eu. bye.
B: bye.
Un zambet cat casa ii acapara fata biancai. Ramona nu putea sa nu
zambeasca si ea putin un pitic zambet sincer din inma ptr byb au descoperit
totul de panza alba ce le acoperea, au deschis larg fereastrele, au aspirat
peste tot in casa. Si au asezat hainele in dulapsi sau instalat in camera lor
B: de cand nu am mai fost pe aici. Oare or mai fi biletelele de clau in sertar?
Si se repde la nopriera de langa patul ei.. din el scoas o intreaga arhiva
stransa intr-o singura vara. Ochii biancai erau invadati de miii de lacrimi stand
sa curga .
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
nah ca v-am pus next ... mie mise pare ficu un esec.. dati si voi
niste pareri
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
rams_th
Tom Kaulitz Fan
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 67
e..nuj..combinatzie intre trist...si crazy love....imi place....
necccsst!!
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
ce romanitik ms pt nextt:*:*:* aq vreau iar nextuuuuuuuuuuu
pus acum 18 ani
^.^AlEcSa^.^
2xKaulitz fan Din: constanta
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 278
deci ziceti si voi fetelor de nu e nebuna...cik asta esek...
I luv this fik...plang cu lacrimi amare pyt ce sa intamplat atunci
neeexxxxttt
_______________________________________ Atashi tzku des,Jk! ♥ ♥...one of my best frienDs!... si mai multi:X luv people ceilaltzi---va iubesk shi p voi...l♥..^^
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
putu sa buna o piedica lacrimilor si sa nu se prelinga pe obraz. Rama o
privea apoi se indrepta spre o valiza mica si o geanta si isi scoase lapttopul
din ea. Il cunectase la net si se puse in patul ei. Byb inca steta si se uita pe
biletele stranse.de la claudiu. “oare o fi pe mess? Ore o avea iubita? Dar ce
zic. Nu pot vorbi cu el. As parea slaba in fata lui.. mai bine nu risc. Nici nu o sa
vrea sa se joace cu mine. Nici nu vrea sa ma gandesc ce chinui o sa ma
astepte cand o sa ma mut la noua scoala. Cu el in clasa. Da doamne sa nu fiu
si in banca cu el :-ss.” Intre timp Byb isi lua si ea laptopul si se puse in pat.
B: hai rama vb pe mess?) sall, cf?(enter)
R: salll. Bne byb stau cu uh in camera. Tuh??)(enter)
B:aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Clau pe mess:X:X:X:X:X. se duse sageata la el.
Totul era asa cum lasase ea. Inafara de problema cu deez si rama. Peste
cateva minute iaca si nenea deez. Vb byb cu el si face el: scz Bianca da terebe
sa plec ma intalnesc cu cineva, hai pa. “wow super. Asta sia dat seama ca
vreau sa deschid o cenfersatie despre rama. Ce baiat de treaba in ghilimele.
Cand il vad cred ca nu o sa pot sa ma abtin si o sa ii dau una de sa ma tina
minte. Auzi la el nesimtire se intalneste cu cineva ”
Saptamana ce la despartea de fete se un nou capitol de viatza trecu
repde. Intrasera intr-o scoala noua, un nou colectiv, noi prieteni, totul ceva cu
totul nou pentru ele.
Porfa: elevi acestea sunt noile voastre colege Ramona si Bianca va rog sa le
primiti cum se cuvine. usor de zis greu de facut caci copii le-au primit cu un
mareeee nimic….ce vreau sa zik este canici naiba nu le bagau in seama nici
macar deez.
B: auzi ramy…eu nu stiu ce sa fak aici toata lumea se uita la noi de parka
suntem extraterestri ….me frica….ma duk in clasa la claudyu daca ma mai
enerveaza mutanti astia mult.
R: mai fata stai cuminte ca faci tanti? …suntem 2 daka era 1 mai ziceam dar
impreuna reusim si oricum tu esti mai avantajata il ai pe claudyu eh ce zici
acum….auzi hai ca sa sunat sa merem la claudyu si eu merg la irry ca numa pe
aia o cunosk de pe aici…a zis ca invatza la Lazar …deci aici hay ca merem ne
intalnim in 2 min la bank aici.
Ms fetele ca cititzi :*:*:*
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Billye
Great Fan Th Din: city of de darkness
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 540
Super,eu vreau next,dak nu iti pun comment e ca nu sunt acasa,examenele bat la usa si am de invatat,byb ai talent si ms ca ma consideri prietena!!Nush ce am azi
8.2KB
_______________________________________ Let down your guard And show me your colours Don't fight it anymore Show me you're with me Open your arms I'm not like the others So don't fight it anymore no What will it take for me to make you see I'm not your enemy
pus acum 18 ani
rams_th
Tom Kaulitz Fan
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 67
np girl...
ms k il faci...
:*:*
nexxt
pus acum 18 ani
^.^YuMe^.^
Great Fan Th Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 597
ooo zuperr..ji eu mai vb q pretena mea asa nexttttttttt poop male la u:*:*:*
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
pfff ce pr is .... ficu trebuia sa fie la alte ficuri da obisnuita sa deschid ficuri aici
l-am deschis aici.. si leez e la tzara...
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
B: ok.
Fiecare pleca e drumul ei. Bib spre clau iar rama spre irri. In timp ce rama se
intrepta spre Irri cu mana in buzunar cautandusi telefonul, cineva o apuca de
mana si o intoarse. Gura ei fu apsorbita de un sarut. Niste byze dulci ii
readucea aminte de serile de vara in care satatea in bratele lui. Era Deez cel
care ii furase un sarut.
D: ramy…ma potzi ierta vreodata
R: niciodata sa nu spui niciodata.
Si se repezi la buzele lui si ii dadu un sarut. Se desprinse din bratele lui. Se
uita in ochii lui. El o privea incontinu, apoi fugi pe hol cu lacrimi in ochii.
Gandurile ii zguduiau capul. “daca vrea sa faca din mine jucaria pe care a
avut-o mereu? Daca vrea daor sa isi bata joc de mine asa cum a facut-o
mereu? Daca doar ma foloseste asa cum a facut-o de muuulte ori? Daca ma
inseala din nou” mii de intrebari fara raspuns ii fosrtau lacrimile sa curga
siroaie pe obrajii rosi si calzi. Ajunsesera la Bianca si Claudiu. Dadu peste ei
mai bine spos. cazu in gheunnchi in fata biancai. “ m-am aplecat spre ea
luandui capul cald in maini si mangainuduid obrasi rosi. Stergandui lacrimle.
Ea ma privea ca un copil lovit in fata mamei sale.am ridicat-o de jos si am
intrebat-o De ce plange?”
B: de ce plangi?
R: ma vrea doar ca sa ma minta din nou..si sa sufar…ma vrea doar ca o jucarie
sau doar ca inca una repetata in patul lui.
C: numai plange rama. Nu merita!
R: cum as putea sa vad ca nu ma minte? Ca ma iubeste cu adevarat? Cum
asa putea sa ma impact cu el daca eu am indoieli in privinta relatiei noastre?
Deez: iubindul cum ai fakuto de mai multe ori…si necrezand lucrurile pe care
oameni care vor san e desparta …
B: de unee sti tu ca te mai iubeste dupa tot ce i-ai facut? Wow da ipocrit mai
esti!!! Crezi ca toti te plac? Ca toate fetele sunt moarte dupa tine si ca se
topesc cand te vad? E nah las ca ai gasit una care nu e moarta dupa tine is nu
se topeste cand te vede! Nah ca aia sunt eu!
Pe Rama o bufni rasu.
ms de comm-uri :*:* sper sa va placa
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^AlEcSa^.^
2xKaulitz fan Din: constanta
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 278
7 copite pt next desi...il stiu..je adore fiku lu byb
_______________________________________ Atashi tzku des,Jk! ♥ ♥...one of my best frienDs!... si mai multi:X luv people ceilaltzi---va iubesk shi p voi...l♥..^^
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
tanti tembelici... lai pus bn.. oo da leeza sa intors.. jos chilotzi bn leeza e supilici.. firar ea de viatza..oricum.. sa trecem la fik.. tzuper mey byb,... continual ca te spargem.. ahh ce scena la crimogene.. sus fetele.. pleostitzil pe.... nush nu prea am intzeles nik din ultima parte..care plange? tare mai sant de cap
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
^.^AlEcSa^.^
2xKaulitz fan Din: constanta
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 278
ba da tuta esti leeza...rama plangea si dupaia radea....acelasi lucru:|
Modificat de alexxa (acum 18 ani)
_______________________________________ Atashi tzku des,Jk! ♥ ♥...one of my best frienDs!... si mai multi:X luv people ceilaltzi---va iubesk shi p voi...l♥..^^
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
aaaaa
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
^.^YuMe^.^
Great Fan Th Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 597
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
hey girls ms de comm-uri... va bag imediat nextu
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
R: doamne byb ma omori. Si lacrimile ramonei se transformara in rasetele
cristaline a celor din jur. Numai byb statea si se uita trivazic la cei trei care
radeau cat ii ducea gura.
B: ce papuci de bambus radeti atat? Ce am zis purul adevar!!! Deez esti cam in
plus pe aici nu tise pare? Si ii zambi dulce si ironic
R: byb gata, ma hotarat. Si se indreapta spre Deez cu un zambet mare si se
repezi la gura lui sarunatndul.. o lacrima ii curge lin ramonei pe obraz udandui
fata baiatului. Deez ii sterse lacrima. Byb o privea cu o bucurie imensa in suflet
in bratele lui claudiu. Se suna.
B: sa sunat. Hai baieit sa megem. Ii dadu un pupic de ramas bun lui clau si
pleca cu deez si Ramona spre clasa lor. Profa era pe hol gata gata sa intre in
clasa.
D: grabitiva ca vine profa. Si o lua de mana pe rama. Intra in clasa ora era
suuper. Profa de romana era super de treaba. Vorbea cu fetele despre ce au
facut la scoala din cosntanta. Byb se lauda si ea cu premile ei la diferite
concursuri de actorie si compunere. O fufa din prima banca radea cat putea.
B: ce razi mah?
X: esti att de pr. Cum dracu sa participi la porcariile alea. Si eu care te credeam
de treaba pentru ca esti rockeritza.]
P: domnisoara ionescu va poftesc afara. Sa plecati fara un pumn in fata.
X: gata gata am plecat. Si iesi trantind usa dupa ea.
P: mereu a fost nesimtita. Laati-o in pace. Acum sa trecem la lectia noastra.
Au facut ora de roamna si veni ora de sport. Spre avantajul fetelor se practica
hambalul ca in scoala in care invatasera inainte de venirea uraganului.
B: eu o aleg pe ramy si pe claudya si irina si denisa
Sorina: eu aleg pe dana mirela sorina diana sa va vad akum..
R: nu te lauda catzi cade scoala in cap.
Byb incepe sa rada de numai putea. Mai avea un pic si se tavalea pe jos de ras.
R: bibica ce razi?
B: ce proasta e Sorina daca asa o cheama. Se auto allege. Face: eu aleg pe
dana.mirela,sorina, Diana … nici macar nu stie ca vorbeasca. Omgf ce pr ).
R: hai by nu te mai tavalie pe jos de ras. Sus si joaca. Hai nu mai sta ca pr
acolo.
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^YuMe^.^
Great Fan Th Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 597
c mishto e ionesku ...e ca mn...dar eu nu sunt fufa ...next
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Personajele: ea e byb
ea e Rama:
el e Clau:
el e Deez:
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Byb incerca sa se linisteasca din rasul care ii lasase lacrimi pe obraz. Rama
radia de fericire. Insfarsit se simtea fericita, simtea ca traieste. Pe la
jumatatea orei de sport timp hella intra pe teren si ramy in atac….insa ramy
avea un secret care numai familia ei il stia…avea cancer la creier si orice
zguduitura a capului putea provoca o criza care poate da in moarte. Hella o lovi
puternic pe ramy iar ea cazu la pamant dand cu capul de beton.
byb se uita si nu mai stia ce sa faca. Mingia ii cazu din mana si se prabusi la
pamant tipand tare numele verisoarei ei. Deez si Claudiu( Nenea Claudiu
chiulea iar deez a cazut cu bmx si avea piciorul luxat care vorbeau
despre fete au auzit-o pe byb cum tipa si alergara spre ea.
H: oops… se mai intampla :-“.
Bianca se ridica de jos cu o manie care ardea pe chipul ei, si se duse in fata
Hellei si ii trase o palma puternica pe obrazul drept de ii lasa urma.
B: oops… se mai intampla… sa iti frece mana mea o plama pe obrazu tau… si
pleca lasand-o pe Hella fara glas. Intre timp deez suna la ambulanta. Rama
lesinase.
“m-am dus langa ei. Deez era inebunit. Ambulanta nu raspundea iar claudiu
Landui capul in maine si privindui chipul adormit. Am simtit ceva ud care imi
gadila degetele. Am luat mana de sub capul ei si am vazut sange. Claudiu se
uita trivazic la mana mea rosie, vopsita de sangele ramonei. Am inceput sa tip.
Steam ce otrava ii sfasie creerul. Un CANCER la creer. Deez se sperie. Am luat
telefonul meu si am sunat la ambulanta. Insfarsit au raspuns. Ma balabaim.
Printre picaturile de lacrimi abia se mai intelegea ceva. Intr-un sfarsit doamna
aia de la ambulanta a inteles ce am vrut sa zic sis lava cerurului in cateva
minute a aparut si am bulanta in curtea scolii. Hella era in biroul diretorului
sunandusi parinti sa o transfere la alta scoala iar noi eram in ambulantza,
inghesuitit ca in R.a.t.b.. sirenele au\mbulantei se auzea peste tot. o lumina
albastra rosiatica pulsa deasupra noastra. Am ajuns la spital. Ne-am dat
repede jos din masina ambulantei. Dupa noi cativa doctori au iesit cu traga pe
care era asezata Ramona.
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Billye
Great Fan Th Din: city of de darkness
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 540
Mai tragic nu se putea!!Tom(Deez)cu picioru rupt?Atatea fuste nu ma mira!!!NEXTTTTT
7.7KB
_______________________________________ Let down your guard And show me your colours Don't fight it anymore Show me you're with me Open your arms I'm not like the others So don't fight it anymore no What will it take for me to make you see I'm not your enemy
pus acum 18 ani
rams_th
Tom Kaulitz Fan
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 67
omg...daaaa....:X:X:X
neeeext!!!!
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
doamneee sper sa skpe nexttttt
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Dupa noi cativa doctori au iesit cu traga pe care era asezata Ramona. Parinti
nostri nu au intarziua prea mult si au venit si ei la spital. Au dus-o pe Ramona
intr-o camera iar noi am ramas pe hol asteptand raspunsul doctorului.”. claudiu
o tinea strans la piept pe binaca care tot plangea iar deez simtea ca isi pierde
mintile. Parinti ramonei stiau ca sunt putine sanse de a supravietui iar parinti
biancai incercau sa ii linisteasca pe cei ai ramonei. Intr-un sfarsit doctoral iesi
repede din camera. Bianca la prins de mana.
B: cum se simte va roog spunetimi …
Doctourul: ii vom face operatia pentru cancer . e riscul de a muri din moment in
monet. Daca nu moare e riscul ca dupa recuperare sa isi piarda memoria.
Acum ii vom face radiografia pe creer si voim vedea daca rumoara e mare,
daca e mica e doar riscul sa moara sau sa isi piarda o parte din menorie.
B: cum adica doar sa moara? Cum adica doar? Sun seanse de a supravietui?
docrotul: da , dar…
B: din nou dar? Da sau nu?
docrorul: sunt da mici!!!
Cand auzi asta byb se inteparta de doctor si fugi. Parintii ei o strigau dar fara
sens, ea nu se oprea din alergat. Claudiu se duse dupa ea si o prinse de
mana si o intoarce sprea ea.
B: lasama! Vreau sa fiu singura! S-i-n-g-u-r-a!!!
C: ok ok.. te las… darn u o sa rezolvi nimic daca fugi!
B: da? De unde sti tu?
se smuci din mana lui claudiu si isi continua alergatul. Nu isi imagina viatza
fara Ramona. Dar totusi mai erau sanse. De ce se tot descuraja? Sa dus la
infosrmati clienti si a intrebat daca e vreo biserica in insinta spitalului.
X: da… tot inainte, luati liftul la etajul subteran 1 dupa aia tot inainte si la
dreapta apoi nainte si la stanga.
B: multumesc. Ma descurc eu.
Si pleca. Spre drumul intortochiat pe care o ducea spre biserica. Lua liftul si se
duse la etajul supterean unu… tot inainte, la dreapta, tot inainte, la stanga si
dadu peste biserica. Era una mai deosebita.era un altar si in fata lui erau
bancute aliniate. Icoanele acaparau pereti biserici. Bianca se aseza in prima
bancutza, isi sprijini mainile de scaunele din fata si vorbea incet inacat doar ea
sa auda. “ Tatal nostrum care eati in ceruri uitate la mine, sau mai bine la
verisoara mea Ramona care sta intr-un pat din acest spital. Te rog ajut-o sa
se faca bine si sa muara sau sa pateastca ceva. Ai grija de ea si tineo in
paza. Daca ma auzi ajuta-ma sau mai bine ajut-o pe Ramona. Sfanta Fecioara
Maria in numele ramonei ajutane! Te implore, simt cum imi pierd mintile. Simt
daca moare sufletul meu se duce cu ea. Mai e si Deez care o iubeste enorm.
Si el al piere cu ea. Mai e si claudiu care ma iubeste si care daca eu mor moare
si el cu mine, mama si tata care ma iubesc enorm. Parinti ramonei care isi
adora fica mor si ei, te rog Sfanta Fecioara Maria ai grija de acesti cinici oameni
sau mai bne spus de Ramona, Amin.”
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
de murit nu cred k moare .......poate doar sasi piarda memoria nexttt
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
hmmm....nush...vezi si uh in nextu urmator...cred....
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
cum adik crezi?
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
pey doar nu ti-oi spune ce se intampla nuh??? is discretaaa....
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Oitza Roz
Vizitator
vai tu next
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
Si sia facut cruce. Iesi din biserica si il zari pe deez care intra sfios in biserica,
se vede ca nu vroia sa vorbeasca cu nimeni asa ca Bianca isi continua drumul.
Se opreste la cafenea. Era coada destul de mare. Isi lua telefonul din
buzunarul treningului si il suna pe Claudiu.
B: alo? Claudiu?
C: da eu is. Unde esti?
B: la cafenea.. vin de la biserica. Acolo e si Deez , adica la biserica. Vreti ceva?
Adica tu vrei ceva? Unchiu, matusa? Tata, mama?
C: ii intreb acum. Si incepe clau sa tipe in telefon.
B: aoleo mai incet ca ma distrugi.
C: scuze. Pei tatal tau vrea o cafea si un meniu mare sti tu de care. Mama ta
vrea un capucino si o salata de legume. Matusa ta vrea tot o cafea si o pizza,
unchiul tau vrea un coca-cola de un litru si un sandwish mare. Iar eu… eu vreau
un red bull normal cu un sandwish mediu.
B: sper ca tin minte. Pa.
C: pa.
Mai era un pic si venea randul biancai, a cumandat ce avea de luat plus
comanda ei. Avea mainile pline de cuti si o tavitza cu toate cafelele.
“oamne astia cand sunt suparati mananca mult, acum stiu de ce Ramona a
pus ceva kg pe ea.” Se aseza la o masa si scoase din nou telefonul din
buzunarul pantalonului.
B: clau vino sa ma ajuti, mai pe cine cu tine cas multe chesti..
C: ok venim acum. Il lua pe tatal biancai se indreapta spre cafenea. Au luat
cafele si sacosile sis au dus in salon. In cateva minute salonu se facu cantina
iar doctoral ia trimis pe rudele fetelor in cafenea. Bianca ramasase acolo cu
claudiu. Intr-un sfarsit veni si deez cu o cafea tare si mare in mana si se ase
za langa claudiu. Doctoral iesi cu Ramona din salon si o duse in camera de
operatie. Deez se uita ingrijorat spre ea si stranse paharul de cafea in mana si
isi pata pantaloni cu cafea
. D: auuu!!!
C: ce faci deez?
D: m-am ars.
B: copil necajit.
Sa dus la baie si-a spalat pantaloni sis a clatit cu apa rece din abundenta fata.
Veni din nou in holul spitalului unde venisera si parinti ramonei de la cafenea.
B: noi mergem san e schimbam. Claudiu era cu un an mai mare.
Tatal ramonei: claule? Tu sti sa conduci?
C: da.
Tatal ramonei: ai carnetul de conducere la tine?
C: da.
tatal ramonei: atunci ia masina mea. Nu va grabiti noi ramanem aici si peste
noapte.
C: bine. Multumesc. La revedere
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
byby sa facut chelneritza.. mama da cate sacosi.. trebea sa vi cu carucioru sa le duci pana acolo.. cum naiba sa faci 2 pasi cu alea... multe multe mai sant.. ramzy fata odata bn..deez ai grija sa nu strici cocosika cu cafeaua ca nu mai faci mostenitori.si cn stye cn se mai uita la u:-" inafara de toate fetele.. next nebuno
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
acu bag next nebuno
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
nextu asta mise pare cam varza la partea +18
C: bine. Multumesc. La revedere
Au plecat. Claudiu luand-o de man ape Bianca. Deez era in urama lor. S-au
uracat in masina si au mers prima data in casa fetelor. Bianaca ia poftit in
living iar ea sad us in camera. Sa schimbat si a coborat. Ia luat pe baieti si au
plecat la deez. Sa schimbat si nenea cu arsura , si-a pus un pansament si am
plecat spre casa lui claudiu. Sa schimbat si am plecat. In circa o ora eram
inapoi. Rama era tot in operatie. Nu mai era mult si operatia se sfarsea. Cand
doctorul iesi din salonul de operati cu rama pe targa avea un zambet mare.
Pe fata sa se citea mandria, rama avea un bandaj la cap sin u mai avea par.
Doctorul: operatia a fost un success. Va avea goluri de momerie darn u mari.
Pentru un timp nu va avea par. Pana se vindeca locul de la operatie . totul e
bine. Bianca ii sari in brratele mari si calde ale lui claudiu. Deez uita de arsura
si incpu sa sara in sus dar piciorul in durea si se opri. Mama si tatal ramonei
erau imbartisati la fel si parinti biancai. Totul era incunsurat numai de flori de
bucurie.
Peste o luna Ramona iesi din spital, nu mai era mult si se apropia craciunul,
Ramonei ii crescuse parul, era tot aceiasi nuanta pe care o avea inainte de
operatie, cei drept era mai scurt dar macar era. Era vara. Totul era numai
soare. Dare de sange se aratau pe cerul usor intunecat. Soarele se ducea sa
se culce. Nori plecau cu el, iar cerul ramanea cu luna si plaiesi ei,stelela. Rama
si cu Deez erau in camera ramonei. Se sarutau lacom unul pe altul statnd pe
pat. Deez ii apuca usor tricoul ramonei si il dase jos. Mainile ramonei erau
oarecum intepenite pe obraji lui… isi lasa degetele sa alunese usor pe gatul lui
si apoi in marginea tricuoului si il da jos. Ramone se ridica jucaus de pe pat
privindul pe deez care zambea iar ochii lui straluceau. Inchise cu mana la spate
usa camerei. Deez venea dupa ea si o sarta fierbinde pe gat. Mainile Ramonei
se jucau in parul lui deez. Deez o ridica pe sus si o pune pe pat. Se peste este
ea si o saruta lacom. Rama se ridica de pe pat ducanduse spre baie. Deez o
urmeaza.dar Ramona vrand sal necajeasca se duce inapoi in camera. Deez o
prinde de solduri si ii saruta ceafa.. Ramona se intorarce si isi sprijina tamplele
de tamplele lui. Deez o duce inapoi pe pat. Se urca pe ea, din nou, si o
saruta, ea ii musca usor buza de jos. Deez isi vara mainile la spatele ei si ii
deschide prima siguranta la sutien iar Ramona incepe sa il gadile. Deez
incepe sa rada. Apoi iar isi duce mainile la inchizatoare sutienului Ramonei si
reuseszte sal deszchida dar nu si sal dea jos caci Ramona iar incepe sal gadile
. Pana la urma se lasa in capcan lui si il lasa sa ii dea jos sutienul.o saruta
incet pe buze apoi de la buze coboara uso, uor pana ajunge la sani. Ii atnge
sani usor cu varful buzelor su apoi ii saruta abdomenul. Ramona ii deschide
usor nasturele blugilor si ii da jos. Deez vazund ca are chef de “joaca” ii da si
el la randul lui pnataloni jos. Ramona se juca in parul lui in timp ce el ii aruta
gatul.. ii atinge usor sani iar ea vibreaza usor. Intr-un sfarsit trupurile golase
ale celor doi se unificasera. Fata isi spija usor fruntea pe umarul lui
mangaindui spatele. O pata rosie invdase cercaful.
D: nu steam ca mai esti inca… si deez nu reusi sa termina propozitia ca rama
io absolvise intr-un sarut. Stomacul ramonei “vorbea” pe limba fooamnei.
D: tie foame?
R: tu esti mancarea mea. Si il saruta. Insfarsit se imbracare si coborara jos
unde Bianca dormea ca un ingeras in bratele lui caludiu. Parinti lor erau plecati
la bucuraesti, toti la festivitatea de premiere a unui hotel important. Cei doi
facura liniste si se desera in bucatarie. Deez o puse pe Ramona cu fundu pe
masa si se duse si deschise usa frigiderului. Scoase un platou cu sunca,
cascaval, salam etc.etc. cu niste betigase in varf cu care se hranira unul pe altul
Nu aruncatzi cu rosi... shtyu ca la partea +18 am tot zis Deez si Rama da ficu
e terminat... nu-l mai schim ... deci inca o data nu aruncati cu rosi sau oua sau
shtyu eu cu ce va vai vine prin minte... ms celor care citesc :*:*:*
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
mama asta da next..am ce citi
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
asha deci.. beyy auleu.. genul serialului=romance copii sub 18 any nu pot viziona acest program.. va rugam ducetziva acasa deaa...ma apuka.. deci mah cat de..da sau.. si acuma mai continua..mancatzi inijtitzi.. credeam ca fak alceva cand a urcato cu fundu pe masa..:-" byby cu claudino ce mai fak?ehh hai cu nextu draga..
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
ms de comm leezo... o sa se termina incurand.... bag si
next draga da nu acu
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
^.^AlEcSa^.^
2xKaulitz fan Din: constanta
Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 278
)) hai cai bine am citit multe si asta sigur e cea mai incurcata scena)) oricum e bine..next;
_______________________________________ Atashi tzku des,Jk! ♥ ♥...one of my best frienDs!... si mai multi:X luv people ceilaltzi---va iubesk shi p voi...l♥..^^
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
ms de comm-uri... :*:*:*
Luna trona dea dreptul pe cer iar plaiesi ei erau imprastiati
peste tot. Bianca se trezi si ea si il vede pe claudiu care se uita la tv. Il saruta
usor iar el nici nu isi dadu seama ca ea se trezise , surprins ii raspunde la
sarut.intrara in bucatarie si vazura frumoasul tablou in acre fata ii da baiatului
cu scobitoarea niste sunca.
B: porumbeilor. Ce faceti mancati fara noi?
R: voi dormeati ce sa va fac?
B: san e trezesti.
C: dormeai prea frumos bey. Si o saruta dulce.
B: daca zici tu. Si se apropie de platoul cu bunatati ce statea langa Ramona si
dees si ia niste cascaval pe care il baga in gura. Apoi Claudiu veni pe la
spatele ei iar Bianca ii da si lui cu schobitoarea niste salam.
C: mmmmm…. Ce buuuuun e.
~~~~~~~~~~~~~~~Dupa doua luni~~~~~~~~~~~~~~~
Fiecare zu zambetul pe buze perechile tinandu-se de mana. Deez conduce…
facuse optsprezece ani, avea carnet si desigur masina, se urcara toti rama
lanaga deez iar cei doi in spate. Urmau sa plece la brasov. Bagajele erau in
portbagaj, porbagajul era bine inchis, mancarea era in masina. Plecare. Pe
drumul spre brasov Deez incerca sa depaseasca un melc de masina care
mergea suuuuuper incet dar nu vazu ca de pe contra sens venea un tir incarcat
cu carne de porc cu mare viteza. Cele doua masina se lovise. Impactul fu fatal,
cel putin pentru doi dintre ei. Deez era cu capul lipit de volan cu air-bag-urile in
fata si de la tampla putin sange ce pata hainele. Rama era cu fata lipita de
air-bag-uri si cu capul spart. Claudiu si Bianca erau daor lesinati si speriati de
lovitura. “ un bum apoi un aer [uternic imi rascoli parul sin u am simtit nimic.”
O sirena de ambulanta se intrepta spre locul acidentului. Parinti fetelor au fost
anuntati la scurt timp de la accident si mersera la spital.
Docrotul: ne pare rau dar doi dintre ei au murit. Cei care rau in fata, respective
soferul, Marius zimtea si Serbanescu Ramona. Mama ramonei cazu la pamant
cu lacrimi in ochii. Toti cei prezenti erau distrusi.
Doctorul: ceilalti doi cei din spate
sunt bine doar cu catve zgarieturi si cu un soc puternic. Nu au nimic sunt
constienti, au comunicat cu noi si maine pot fii si externati. Mama biancai intra
in salonul unde Bianca si claudiu stateau pe cate doua paturi si se uitau la tv.
Cu lacrimi in ochii mama fetei se apropie de patul fetei si ii spuse tot. de o
data Bianca ramase intepenita in fata mamei sale si incape sa
tipe “Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu” sis a dea din picoare sis a se zbata. Miiii
si miii de lacrimi curgea rpede pe obraji fetei. Durerea era imensa. Se aflase
ca Ramona era insarcinata, deci nu au murit doi oameni ci trei. Toti erau
distrusi, in trei zile era imormantarea celor doi. Bianca era la pamant in
ghnunci palangand peste mormantul Ramonei. Batea cu pumnul in el incercand
sa gaseseasca un raspuns de ce nu a luat-o si pe ea cu ea sau de ce a
murit?
B: destinul e o carte nescrisa. Viatza e un tren, cel mai mare mister al trenulu
i esta ca nimeni nu stie cand coboar tu sau cel de langa tine. Sopti aceste
cuvinte ca numai ea si ingerul ei pazitor care acum era Ramona sa auda.
Managaie usor piatra mormantului si puse un buchet de trandairi intr-o vaza
ce zacea intr-un colt. Plecara indurerati. Bianca nu mancase muuult timp
devenise aproape un schelete. Fu fortata de cei din jur sa mamance si intreun
sfarsit puse ceva in gura.peste cativa ani Bianca se casatori cu Claudiu cu care
a avut doi copii o fata si un baiat pe care i-a chemat Ramona si Marius.
Spre ca va placut povestioara mea... e si un pic inspirata sin viatza...
poooop mareeee la cei care au citit...
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel
++^.^Traiesc~o~iluzie^.^++
pus acum 18 ani
Buua Mihaa
Administrator Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 6991
auuu ce sfarsit tragic.. sa mori ciocnit de camionul cu mezeluri...pare rau ca murit rama.. si deezy fusa misto fiku..asa ca si celellalte.....dar cred cai primul in care moare una dintre personajele iubite de pers principal.. sper cai intzeles
_______________________________________ I LOVE YOU BABULE :-"
pus acum 18 ani
^.^BubyX ^.^
V.I.P Fan TH Inregistrat: acum 19 ani
Postari: 1268
am inteles cat de cat ma bucur ca tia placut :*
_______________________________________ [
++^.^Indragostita~de~o~iluzie^.^++
Mintea mea este dusa Ma invartesc in cerc si inauntrul meu Lacrimile sunt inecate Imi pierd puterea Ce se petrece? Ma ratacesc de dragoste Asa ma simt...
My mind is gone I’m spinnin' round And deep inside My tears ill down I’m losing grip What’s happenin I stray from love This is how I feel