Antikku
Big Fan Tokio Hotel
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 687
|
|
Deci, este un fic poarte vechi, de acum vreo 5 ani...cand aveam eu 9-10 ani... La mintea de atunci, (ma credeam mare) am scris o poveste. Kaleido Stage
O pun pe toata deoarece nu am timp ca in timpul scolii sa va pun pe parti, si oricum e micuta.
Astept si eu cateva commuri...:d dak va place :*
O poveste Kaleido Stage
Sora , o fata de 15 ani ajunge in America pt a participa la o auditie pt acrobatii Kaleido, insa ea intarzie iar Layla , vedeta, ii spune ca nu merita sa stea la Kaleido Stage , insa Sora ii demonstreaza ca merita executand Phoenixul de Aur,cu multa munca si ajutata de Ken,desi Mia si Anna nu au simpatizat-o acum erau impresionate si au devenit prietne de nedespartit .Desi nu a facut partea finala , Layla a recunoscut ca a fost Golden Phenix. Mai tarziu Sora este nevoita s imlocuiasca o acrobata la trambulina , desi ea era doa o incepatoare .Layla nu a fost de loc multumita de reprezentatia Sorei,,dar ii mai da o sansa In spectacolul in care ele se vor lupta pe post de pirati .Cele doua nusi potriveau stilurile , deci se decide o lupta pe mare . Layla obesrva abilitatile Sorei si ambitia sa .Dupa acest antrenament Sora era pregatita sa se ''lupte’’ cu Layla . Yuri , un acrobat vrea sa ruineze KS,cumparandu-l .Totusi acrobatii Ks gasesc o solutie ei se angajeaza la un parc unde se dezlantuiu in voie , acum impreuna cu Rosetta-campioana la diablo,care a avut nu demult un spectacol cu Sora.Dupa un timp apare Vedeta Mascata care era Layla , despre care se credea ca e la Londra la filmari. .Dupa toate acestea Kalos cumpara Kaleido Stage , iar Layla impreuna c u Sora au fost alese de Spiritul Scenei sa faca Legendara Manevra.Layla depune eforturi mai pt a slabii dar la fel si Sora pt a ajunge la nivelul sau .Cand a vazut Sora ca Layla slabeste pt ea sia cerut scuze deoarece a crezut ca numai ea muinceste . Totusi chiar si cineva ca Layla oboseste asta insemnand ca vedeta si-a rupt bratul .. In ciuda loviturii la umar Layla executa Legendara Manevra cu pretul de a nu mai urca pe scena … o vreme. Dupa accidentul Laylei sora sia pirdut ambitia dar nu si dorinta de a fi pe scena.Ea se lupta cu May- o super acrobata …-pentru rolul in spectacolul Dracula.Desi nu stia nimic despre patine Sora ajunge repede aproape de nivelul lui May ,desi in a doua confruntare a fost aleasa ,fuge de la Festevalul de circ.Ea pleca inapoi in Japonia dar revine repede dandu-si seama ca a gresit . Cu acordul lui Kalos ea face parte din echipa tehnica .Ea observa repede ca e geloasa pe May dar isi da seama ca totusi asa vede parti din KS pe care nu le-a vazut.Desi ea refuza sa lupte cu May Propunandu-si o scena fara lupte ,ea ajunge sa faca Acrobatia Ingerului impreuna cu Leon, iar May primeste rolul Demonului.Roasetta are de asemenea un rol ea e zana care o ghideaza pe May.totusi cineva mai concureaza pt rolul ingerului aceasta fiind Layla care e infranta si observa ca sora e un adevarta inger si de asemenea un adevarat star ... la sfarsitul reprezentatiei Sorei toti acrobatii au navalit pe scena ... era scena pe care o visa sora .. dupa tot ce sa intampla Laya ia cerut sorei sai tatie parul asta insemanad un nou inceput .. Atunci ia povestit si Legenda Phoenixului iar atunci Sora sia descoperit si ea Phoenixul ... visul ei de a o depasi pe Layla.Fiecare juca rolul phoenixului... Sora la KS iar Layla pe Broadway.
-O POVESTE KALEIDO STAR- Dupa reprezentatia cu LegendaPheonixului din seara asta Sora & Leon iesira de pe scena. Leon fiind atat de emotionat facu o gafa importanta pt. viitorul lui! Sora: Ce frumoasa reprezentatie a fost si astazi! Toata lumea a fost fericita. Am vrut sa-i demontrez Laylei cat de buna sunt! Leon:Si ai reusit! Sora incepi sa semeni din ce in ce mai mult cu sora mea Sophie! Sora: Stii prea bine ca niciodata nu o sa fiu ca ea! Dupa colt bineinteles cele care ii spionau erau Mia, Anna, Rosetta si Marion! Leon:Te inseli! Esti chiar mai buna ca ea! Sora:Leon stii prea bin.......... Sora nu termina de spus ca Leon o lua in brate si o saruta... Mia: Opa,..... se pare ca stiam ca ceva se va intampla, dupa reprezentatia asta! Leon ii dadu drumul si era deja cam rusinat de fapta lui... Sora era rosie la fata si nu stia cum sa interpreteze. Leon:Imi pare rau nu trebuia, m-a luat valul. Sora: E, nu-i nimic, ne vedem maine, d-le Leon!Noapte buna ! Leon in gand: "Doamne ce am facut?? Acum o sa ma creada un psihopat!" "Oare ma indragostesc de ea?" Sora ajunsa in camera ei.. Sora: Oare ce s-a intamplat cu mine si Leon? Parca eram doar parteneri! Acum ma apuca si ma saruta?? Oricum sarutul ala m-a facut sa simt ceva... Oare ma indragostesc de el? Atunci aparu Fool... Fool: Ia uite mica noastra vedeta nu stie cum sa reactioneze de la un sarut ! Sora: Mai taci din gura ce stii tu de fapt?Fool: Pai tot ce vad e ca incepeti sa va indragostiti unul de altul ! Sora: Prosti! Of, ce obosita ma simt! Fool:Atunci ar trebui sa faci un dus! Sora: Spirit afemeiat ce esti! Ma duc la culcare ! Fool: Vrei sa iti prezic in carti? Sora:nu! Fool: Dar vrei sa iti cant un cantec? La laluuubauuuuu… Sora:Nu! Termina Fool ma sperii!Lasa-ma in pace!Si cu asta sora stinse lumina, si se culca... Fool in gand: "Oricum iti vei da seama ce vei fii nevoita sa alegi intre persoana iubita si scena! Vom vedea!" A doua zi Sora se trezi, mai mult obosita decat voioasa. Isi facu un dus repede si se duse la micul de jun. Mia catre Anna: Mia: Oare a afectat-o sarutul ala de ieri? Anna: Nu cred, dar totusi... Sora isi lua ceva de mancare si se aseza langa Mia. Mia in soapta: Vorbim mai tarziu despre asta. Anna: Buna Sora! Sora: Neata, ce faceti? Anna: Pai ce sa facem? Luam micul de jun! Dar tu cum te simti?Tocmai atunci mai ii trase un cot Annei. Anna: Au!! Mia(catre Anna):Taci! (catre Sora)Ne gandeam la un nou spectacol! Sora: Hmmm, la ce te-ai gandit? Mia: M-am gandit la frumoasa din Padurea Adormita! Sora: Ceeeeee?????? Mia: Da o poveste frumoasa de dragoste! Anna: Si va fii o combinatie intre Acrobatia Ingerului & Mica Sirena! Sora: Wowww... Mia: Ma duc sa ii arat scenariul lui Kallos urati-mi succes! Mia iesi si se ciocni cu Ken... Mia: Scuze... Ken: Stii unde o pot gasi pe Sora?? Mia: E in sala...de ce? Ken: A chemat-o Layla! Mia: Atunci dute! Mia se duse in continuare pe drumul ei spre birou. Ajunsa acolo il vazu pe Kalos vorbind cu D-l Hamilton... Mia in gand:"Oare ce o cauta aici??" Kalos o observa pe Mia si-o striga sa vina! Kalos: Mia intra!Mia cand auzi ca e strigata de seful ei se inrosi de rusine...Intra, si incepu sa vorbeasca.... Mia: Am facut un nou scenariu pe care as vrea sa va uitati peste el! Kalos: Foarte buna treaba. Acum daca mai e ceva, poti sa imi zici, daca nu poti pleca. Mia: Numai e nimic domnule. La revedere D-le Hamilton.Mia iesi val vartej din birou. Ramasi singuri, Kalos incepu din nou sa discute cu d-l Hamilton. Kalos: Sunteti sigur d-le Hamilton? D-nul Hamiltona! Vreau sa o vad ca stralusceste ca o stea & Yuri la fel. Kalos: Dar acum starurile sunt Sora Neagino si Leon Oswald. Dn-ul Hamilton: Vor fii 4 staruri, ce zici? Kalos: Bine, batem palma! Dupa ce Kalos batu palma cu d-l Hamilton totul era aranjat: « Ca Layla Hamilton si Yuri Killian sa se intoarca la Kaleido Star ». Intre timp Ken o gasi pe Sora abia in sala de antrenamente. Ken: Sora, vino putin jos.Sora ii spuse ca nu vrea sa coboare. Ken fu novoit sa strige la ea: Ken:SORA, LAYLA TE-A CHEMAT LA ORA 18:00 SA VII LA EA SA LUATI CINA! Sora: Bine! Mai am timp sa ma antrenez... Ken intelesa mesajul si pleca... Sora in Medium...... Sora in gand :Layla vrea sa ma vada oare ce o fi? Deodata Sora se simti mai rau si mai rau.. Sora: Numai pot sa rezist... Tocmai atunci intra Leon si o vazu pe Sora cum se prabusi la pamant de pe trapez...... Nu folosise plasa. Leon alerga spre ea.... Leon luand-o in brate: Sora!! Trezeste-te!!! Sora:Ceee... sa intamplat ? Leon:Ce bine ca ti-ai revenit am fost ingrijorat Sora: Leon cheamale pe fete dar mai intai duma in camera mea... Leon:Bine. Intre timp au venit Anna si cu Mia in camera si au vazut-o pe Sora in brate la Leon......se.....sarutau... Cand i-au vazut au iesit repede si sau dus in camera Miei...... Anna:Mama nu credeam ca o sa continue povestea asta asa dar totusi….Mia tu ce zici Sora stii ca ne-a zis ca are incredere in noi si ca o sa ne spuna secretele ei....ce zici sa o intrebam ??? Mia:ai dreptate dar cred ca sar simti jignita dar o intrebam deseara de ce ea si leon se comporta asa de ciudat... Mai tarziu sora sa dus la intalnirea cu Laila a aflat ca ea o sa se intoarca la Kaleido Star si Sora acum este foarte bucuroasa. Mia:Buna sora. Sora : Salut.Ce mai faci,Mia ? Mia :Bine.Dar tu de ce te comporti asa de ciudat ?Leon... Sora(balbaindu-se) :C..c..c..e..e..e?..........Dar ce este ?!?!?! Anna : Nu face pe nestiutoarea !De ce Leon te saruta....si de ce a venit azi noapte in camera ta ??? Sora,incurcata : ei.......,deci........,ahhhh.......,paaaai el......,adica......da.....uuufffff..... Mia :Sora,Leon are ceva cu tine sigur te iubeste dar tu nu rezisti la un sarut..... Mia si Anna impreuna : Noi credem...ca il iubesti......... Sora:Fetelor asta e o sa va zic dar sa nu mai spunti altcuiva... Anna si Mia in acelasi timp :PROMITEM! Sora:Leon ma iubeste si ma intelege......si eu il iubesc….azi noapte a venit pentru ca vroia sa facem......stiti voi ce si EU lam lasat................iam zis asa:Fami tot ce vrei dar sa nu ne prinda cineva,El a zis bine si a inceput sa ma sareut sa ma dezbrace si sa faca cu mine...... Anna :Mamaaa..... SORA:Nu ar fi trebuit …(Incepand sa planga) MIA :Sora nu mai plange doar stii ca te iubeste si tu...... Rosetta(intrand in camera):Salut ce faceti...Soraa....de ce plangi.... SORA : Bine.... nu am nimik.Ce mai faci Rosetta? Mia :Asta seara avem spectacolul ROMEO & JULIETA ANNA:Iar sora nu vrea sa fie Julieta Rosetaar cine e ROMEO? MIA:LEON..... SORA:STIU........ am o idee…….MAY stie piesa…ar putea…….sa fie ea JULIETA…vreti??? ANNA:Nu Sora pentru ca tu esti vedeta toata lumea te vrea chiar daca May a castigat toate confruntarile. MIA :Hai sa mergem pe terasa si mai vorbim... ANNA ROSETA SI SORA IN ACELASI TIMP:da!
PE TERASA DUPA O JUMATATE DE ORA
Fetele sunt prinse intro discutie importanta despre cine sa fie JULIETA... SORA :Eu nu o sa fiu si gata.Acum sunt organizator!. MIA :Ba nu.Tu o sa fi pentru ca esti cea mai buna... ANNA :mia are dreptate ROSETTA :nu poti sa fi organizator SORA:Haideti sa o intrebam pe may daca vrea sa fie ea JULIETA LEON (intrand) :Nu.SORA tu vei fi JULIETA pe tine nu te poate inlocui nimeni mai ales acum ca s-au vandut toate cele 2000 de bilete iar sala va fi plina nimeni nua mai vazut acest spectacol doar cu Yuri si Layla si acum vor sa te vada pe tine acum noi suntem vedetele principale si trebuie la acest spectacol sa dam tot ce avem sa nu gresim nimik.Fetelor ne puteti lasa putin singuri..... TOATE IMPREUNA:SIGUR SORA:Ce vrei LEON...?..... LEON :Sora intelege-ma! la acest spectacol vor fi cateva schimbari...... Sora:Cum adica ??? Leon :Nu ne vom preface.... ne vom saruta in realitate..... Sora ar leon nu putem sa facem asta stii......... Leon : Ne vedem mai tarziu la spectacol.SORA TE IUBESC !!! Sora in gand:Si eu te iubesc Leon..... La spectacol.... Sora este minunata se simte ca si cand ar zbura. La acest spectacol amandoi sunt fericiti si Sora Si Leon..... Dupa spectacol... Sora :A fost cel mai frumos spectacol.Toata lumea a fost fericita. Leon :Felicitari Sora esti mai buna decat sora mea Shopie.Ce vrei sa faci in vacanta de o saptamana? Sora:O sa merg acasa la parintii mei sa o vad pe surioara mea.Dupa aceea o sa merg la mare 3 zile.Tu? Leon:Pai……si eu o sa merg acasa.Daca vrei putem sa mergem impruna acasa la tine si apoi la mine dupa care sa mergem amandoi la mare ?!? Sora:Nu stiu....ce sa zic….bineee. Leon:Ma duc sa-i anunt pe ceilati de plecarea noastra.Avem tren maine la ora 3 de dimineata. Sora: bine dar sa vi la mine in camera sa ma ajuti s...... Leon:bineinteles ca o sa vin dar vrei sa iesim in oras sau sa comandam o PIZZA? Sora :Comandam..Suni tu? Leon:Sigur.o sa vin repede te gasesc in camera Sora :Am plecaat. Leon:Am venit. (au impachetat bagajele) Sora:am terminat Intre timp a sosit si pizza iar Sora & Leon sau schimbat in pijamale si leon nemairezistand tentatiei vazand-o pe Sora dezbracata fara nimic pe ea iar el fiind la fel de dezbracat sa dus si a luat-o in brate a sarutat-o si a pus-o in pat si s-a pus peste ea si........stiti voi ce. A doua zi s-au trezit si s-au pregatit pentru drum au ajuns acasa la Sora ,apoi au mers la Leon dupa care in sfarsit au ajuns la mare si sa intamlat la fel ca la KALEIDO STAGE toate cele 3 zile in continuuu.(cu exceptia faptului ca sau oprit ca sa manance si sa se duca in apa dar au facut si in apa). Dupa ce au venit de mare Mia le-a spus ca are un nou spectacol. Au fost destul de incantati...Sa vedem ce s-a mai intamplat dupa spectacol.... A doua zi: Leon:Sora vrei sa facem o plimbare in parcul din apropiere?Vreau saiti zic ceva.... Sora:Pai nu stiu ce sa zic...despe ce e vorba? Leon:O sa vezi..deci vrei? Sora:Pai...bine!!! In parc…. Sora:Ce este?Ce vrei sa-mi zici? Leon:Pai...sora...euu... Si scoase....o cutiuta din buzunar si i-o dadu Sorei... Leon :Sora..... Deschise cutiuta si........un inel.... «Inelul Dragostei» Leon :Sora...vrei sa fi sotia mea? Sora(balbaindu-se):Pai nu stiu...Leon...sunt uimita...cred ca... as vrea....dar sunt...sunt prea mica....am doar 15 ani si oricum va trebui sa plec de la Kaleido Stage si stii ca nu vreau sa-mi abandonez visul... Leon: Dar ai mai putea sa ramai pentru o vreme...totusisi am putea sa ne casatorim Sora:Nu stiu...O sa ma maigandesc.nu ced..... Nu,nu pot... Leoneci esti sigura ca nu vrei sa..... Sora(intrerupandu-l) a.Nu vreau si nici nu pot....nu vreau sa fim decat prieteni putin mai deosebiti.... Leon :Bine atunci si si mie..de ce ai facut....cu mine ? Sora:Pai...pt.ca stii..te iubesc..si nu prea mi-am dat seama ce fac dupa acel spectacol... Leon:Oooooo,Sora deci inca ma mai iubesti... !?! Soraa te iubesc...si te voi iubi mereu...dar chiar daca nu voi sotia ta sa ti minte asta mereu... Leon:Si eu te iubesc Sora.Da dar inainte de plecare....imi dai.... Sora(intrerupandu-l):Inaite de plecare sa-ti spun ceva Daca as fi sotia ta ar trebui sa stau cu copii acasa si nu mai voi putea sa fiu vedeta la Kaleido Stage!Si stii caasta inseamna ca visul meu sa se stinga si nu vreau...Si cum spuneai inainte de plecare ....da iti dau un sarut.... Si iarasi s-au sarutat...Desi Sora nu-si da seama ea il iubeste foarte mult......Dar iubeste si scena...Cum spunea Fool la inceput... « va tebui sa aleaga dintre Leon si Scena!!!»Vom vedea. Leon :Te inteleg.. Sora :O sa mai vorbim Pa pa!!! La Kaleido Stage..a doua zi.... : Sora incearca sa vb.cu Leon...Sunt pe terasa unde in partea opusa sunt Mia si Anna...Dar ei nu le-au observat...desi acolo e intratrea pt.ca au venit mai tarziu... Sora:Leon..m-am gandit si cred ca as putea sa..... Leon:Serios dar…,pai….,ahhhh…. Sora(speriata):Ce este?Ce s-a intamplat? Leon:Sora….dar daca spuneai ieri…Eu am ………Am…….Am facut….I-am dat altei feta inelul…. Sora (incepand sa planga)Nu se poate… Leon :Inainte de a fi prieten cu tine eu am fost cu altcineva.... Sora(plangand):Cum?....Cum?....Cum ai putut ?De ce mai mintit?De ce?De ce?Ahh !Ce naiva am fost... ! Leon :Stai Sora.......Nu mai plange...... Sora a fugit plangand....S-a intalnit cu fetele si..... Anna :Sora nu mai plange hai sa mergem la mine in camera Sora:Bine... Mia :Am auzit totul...Leon este foarte nesimtit.....si eu m-as simti oribil.... Sora e ce ? De ce mia spus ? putea sa pastreze pentru el... Au ajuns la Anna in camera.... Sora :Voi ce credeti ?Ce as mai putea sa fac ?Acum cand totul s-a schimbat? Mia :Nu stiu..... Anna :Este tarziu......Sora trebuie sa te culci......Maine facem din nou antrenamente...... Mia :Te conduc pana in camera ? Sora:Nu! Mia:Bine!Noapte buna ! Anna:Noapte buna,Sora! Sora:Noapte buna! Pe drum Sora inca se mai gandea ce sa faca nu putea sa sta asa il iubea pe Leon...dar iubea si scena.....Nu mai stie ce sa faca sora incepe dintr-o data sa ameteasca si lesina........Tocmai trecea pe acolo Rosetta...Cand a vazuto pe sora trantita pa jos...a alergat spre ea... Rosetta :Sora...trezeste-te….Fetelor Mia, Anna.......veniti….. Anna:O,nu iarasi !De data asta sun salvarea…. Sora :Nu e nevoie mi-am revenit... Anna :Ce bine dar ce ai ora ?Ce se intampla cu tine? Sora :Chemati-l pe Ken... Anna si Mia :Aaaaa............dar....el nu are nici o legatura cu asta....de ce pe el.... Sora :Chemati-l Anna :Am plecat.... Ken:Ce e, Sora? Sora:Fetelor,Ken a venit azi noapte sa ma intrebe daca vreau sa vin cu el in oras iam zis nu dar acum Ken,…..acum vreau .....mergem ? Ken :Sigur ma duc sa ma imbrac.... Sora :Si eu.... Dupa ce s-au imbracat au mers in oras si,cum Ken o iubea pe Sora si sora pe Ken s-au sarutat si apoi au mers acasa si au facut... Sora sa simtit foarte bine in acea noapte...Dupa care,s-au hotarat sa ramana impreuna pentru urmatorii ani...si sa se casatoreasca, asa nimeni nu avea de suferit.Care a fost schimbare aceasta si motivul ei?Dupa ce Leon i-a zis Sorei ca i-a dat inelul altei fete, Sora sa suparat tare rau, si a decis sa iasa cu Ken de acum iainte, pentru ca si acesta o iubea poate mai mult decat Leon,si ea il iubea mai mult decat pe Leon chiar daca cu el facuse atatea nopti. Ken ii era un priete mult mai bun si deasmenea un sot excelent.A hotarat sa-si petraca tot restul vietii ei tot la Kaleido Stage nu ca vedeta ci ca scenarista si......uneori ca vedeta!Ei i-au ramas mereu in minte noptile petrecute alaturi de Leon dar,totusi chiar daca ar fi vrut sa mai fie in acele nopti nu mai putea pentru ca-si alt drum in viata !Uneori,cand mai lucra ca gimnasta,mai avea scene in care era si Leon dar,din pacate nu mai avea aceleasi sentimente pentru el.
THE END
 65.9KB
|
|